Binicilik Okulu - Türkiye'nin At ve Binicilik Platformu

Boyu Küçük Kalbi Büyük Atlar: Minyatür At

Minyatür At Nedir?

Minyatür atlar dünyanın en küçük at ırklarıdır. Buna rağmen minyatür atları tanıyan ve sevenler bilir ki kocaman bir kalpleri vardır. Minyatür at bir ırk ya da cins adı değildir. Sadece adından da anlaşılacağı gibi boyları kısa at ırkları bu şekilde ifade edilmektedir.

minyatür atlar minyatür atlar

Minyatür Atlar Ne Yapar?

Minyatür atlar, at binen veya binmeyen herkesin ilgilisini çeken sevimli arkadaşlarımız. Küçük boyları ve sevimli yüzleri onları karşı konulmaz hale getirir. Dünyanın en küçük atları olan minyatür atlar, normal büyüklükteki atlar kadar eğitilebilir.

Doğa dostu, sevgi dolu mizaçları nedeniyle genellikle küçük çocuklar tarafından oldukça ilgi çekicidir.

[ilgilikarti2 id=”2485″]

Şaşırtıcı bir şekilde, Amerikan minyatür atı aslında ABD’den değil, Avrupa’dan. 17. yüzyılda, burada kraliyet evlerinde çocuklar için oyun arkadaşı olarak davranmak için yetiştirildi.

minyatür atlar

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Minyatür atlar küçük ama yine de çok yönlü. Boyutları nedeniyle özellikle çocuklar için uygundur. Ek olarak, bu atlar hipoterapiat terapisi için gittikçe daha fazla kullanılmaktadır.

minyatür atlar

Tanımayanlar için minyatür atların köpek olup olmadığını görmek için dikkatlice bakması gerekir. Her iki hayvan da aynı boyuttadır. Bu nedenle sadece bir köpek değil, küçük bir at olduğunu anlayınca kafanız karışabilir.

minyatür at

 

İlgilinizi Çekebilir