Binicilik Okulu - Türkiye'nin At ve Binicilik Platformu

Amerikan Quarter Atı (Quarter Horse) Özellikleri

Amerika’nın en eski ve en popüler at ırklarından biri olan Amerikan Quarter Atı, ülkenin tarihiyle beraber geliştirilmiştir. 17. yüzyılda sömürgecilerin yanlarında getirdikleri İngiliz at ırklarının İspanyol at ırklarıyla karıştırılmasının bir sonucu olarak, güçlü ve kaslı bir vücuda sahip kompakt bir at ortaya çıkmıştır.

Bu at, çeyrek milden kısa mesafelerdeki yarışlar için ve aynı zamanda çiftlikle ilgili işler için tercih edildi. İngiliz sömürgecileri hayvanları “Ünlü Amerikan Çeyrek Koşu Atları” olarak adlandırmaya başladılar ve daha sonra da Quarter Atı Safkan İngiliz atlarıyla melezlendi.

Amerikan Çeyrek Atlarının sevimli bir mizaca sahip olduğu bilinmektedir.

Amerikan Quarter Atı Birliği, 1940 yılında kuruldu ve bu ırka resmi adı verildi. Bugün, Quarter At ırkı hala dünyanın en popüler ırklarından biridir.

Amerikan Quarter Atı Özellikleri

Amerikan Quarter AtıAmerikan Quarter Atlarının bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, yumuşak başlı ve sakin bir doğaya sahip olmalarıdır. Bu atlar, biniciliğe yeni başlayanlar ve ilk defa at almak isteyenlere de dahil olmak üzere her seviyedeki biniciler için idealdir.

Bu atlar son derece zeki ve sahiplerini memnun etmek isteyen canlılardır. Birçoğu eğitmek, idare etmek ve bakımlarını yapmak kolaydır. Sakin ve yumuşak tavırları olduğu için aileler için harika bir arkadaştır.

[ilgilikarti2 id=”random”]

Genel olarak, Quarter Atı, gücü ve hızı ile bilinir, ancak bu özellikler, hafif bir mizaç ve çok yönlü karakterleriyle mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Genel olarak, Quarter Atı, gücü ve hızı ile bilinir. Yumuşak başlı ve sevgi dolu mizaçlarının yanı sıra özel iş atları olmasını sağlayan çok yönlü bir kişiliğiyle mükemmel bir şekilde birleştirilir.

Ayırt Edici Özellikleri

Quarter at, rahat bir sürüş sağlayan emin adımlı bir yürüyüş ile kısa, ağır kaslı bir vücut da dahil olmak üzere çeşitli ayırt edici özelliklere sahiptir. Bu atların ayrıca eğimli ve güçlü omuzları, güçlü artları, derin bir göğüs ve kas boynu vardır.

Amerikan Çeyrek Atı, hassas ve sakin bir yapıya sahiptir.

Amerikan Quarter AtıBaş nispeten küçüktür, düz bir profil ve geniş bir alnı vardır. Gözler büyük ve kulaklar her zaman uyanık ve dik durur. Ayrıca, atın bacakları sağlam, dayanıklı, güçlü ve kaslıdır, ancak özellikle vücudun geri kalanının büyüklüğüne kıyasla ayaklar belirgin şekilde küçüktür.

Amerikan Quarter Atı Don ve Nişaneleri

Güzel Quarter atları geniş bir don yelpazesine sahiptir. Sıklıkla doru, kır, al, kula, boz, yağız, palomino, perlino, cremello, kızıl kırçıl, doru kırçıl, mavi kırçıl donlarında görülebilir. Yüz ve bacaklarında nişaneler bulunabilir.

  At Donları
[ilgilikarti2 id=”4067″]

İlgilinizi Çekebilir