Binicilik Okulu - Türkiye'nin At ve Binicilik Platformu

Coloradolu Sanatçı Dalgaların Kıyıya Taşıdığı Odunlardan İnanılmaz At Heykelleri Yapıyor

Monte Michener, yıllardır dalgaların karaya attığı odunlardan inanılmaz at heykelleri yapan Coloradolu bir sanatçı.

Michener, Minnesota’da etrafında her zaman atların olduğu bir çiftlikte büyüdü. 5 yaşındayken midillilere, 10 yaşına geldiğinde ise büyük boy atlara binmeye başladı.

at heykeli

 

at heykeli

Michener, Minnesota Üniversitesi’nde eğitim görmeye gittiğinde, ata binmek için çok az zamanı olmuştu. Bir gün, at heykeltıraşı Deborah Butterfield’ın çalışmalarına rastladı.

“Yaptığı işin sadeliği, zarafeti ve varlığı beni çok etkiledi ”diyordu Michener. “Kendi kendime, bir gün, kendi At çalışmamı şekillendireceğimi söyledim.”

at heykeli

Yirmi beş yıl sonra Michener, masaj terapistliği, emlak yenileme işi / yatırımcılığı ve boyacılık yaptığı Colorado’ya taşındı. 2012 yılında, yakındaki bir gölün kıyılarından dalgaların karaya attığı odunları toplayarak heykeltıraşlık hayalini tekrar gözden geçirdi ve ilk eserine başladı.

at heykeli

Çalışırken etrafımda çok çeşitli ahşaplar oluyor. Bir eseri bacaklarının üzerine kaldırdığımda, bu yeni doğan bir tayın ilk defa ayakta durması hissini veriyor ve sanki bu onların dünyada kim olduklarını ilan ediyor. Bu enerjiyi dinlemeye çalışıyorum, onunla sezgisel anlamda akarak.”

at heykeli

Kullandığı ahşaplar şeklen çok çeşitli olduğu için Michener atın anatomisini yakalayabiliyor.

at heykeli

“Tek tek odun parçaları bir hikâye anlatır ve daha sonra toplu olarak başka bir hikâye anlatan bir atın şeklini alır. Baştan sona her aşamasından zevk aldığım bu süreç için çok heyecanlıyım.”

at heykeli

İlgilinizi Çekebilir