Binicilik Okulu - Türkiye'nin At ve Binicilik Platformu

Bugün Atınızın Mutluluğu İçin Ne Yaptınız?

Atlarınıza güzel davranıyor musunuz?

Bir at sahibinin en önemli sorumluluklarından biri de atın sağlığını düşünmektir. Bunun da mutlulukla bir ilgisi olduğu kesin. etrafında bir at olduğunda tüm stresimizi alır mutlu oluruz. Biz biniciler de atımızın mutlu olması için her şeyi yapmak zorundayız. Atlar bizi seçmez, biz onları seçeriz – bu yüzden güvenlerine layık olmak bizim sorumluluğumuzdur. Bu yazımızda, atınızı mutlu etmenin en iyi yollarını bulacaksınız!

Etrafta Gürültüyü Azaltın

Bugün Atınızın Mutluluğu İçin Ne Yaptınız? 5

Maalesef atlarınız için böyle bir şey mümkün olsa değil mi? İllaki at binerken başınıza böyle bir durum gelmiştir, yüksek sesler nedeniyle çoğu atın korktuğundan eminiz. Atlar aniden yüksek bir sese maruz kalırlarsa istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Atlar, heybetlerine rağmen ürkek canlılardır. Bazen istediğiniz şeyleri yapma konusunda isteksiz ve sinirli olabileceği için onları korkutmamak önemlidir. Son olarak atların yaşam alanlarının etrafında yüksek sesli şeyler olmazsa atınız daha keyifli olacaktır.

Onlara Bol Miktarda Su Verin
Bugün Atınızın Mutluluğu İçin Ne Yaptınız? 6

Dünyadaki her canlı gibi, atlar da gelişmek ve hayatta kalmak için suya ihtiyaç duyar. Ancak, büyüklüklerinden dolayı, insanlardan çok daha fazla suya ihtiyaçları vardır. Ortalama olarak, bir atın her gün 5-10 galon su içmesi gerekir. Suya her zaman ulaşılabilir olması şarttır. Atınız için her zaman su içebileceği dilli otomatik suluklar oldukça kullanışlı olabilir 🙂

[ilgilikarti2 id=”2389″]

Atları Beslerken Küçük Sürprizler Yapın

Bugün Atınızın Mutluluğu İçin Ne Yaptınız? 7

Atlar bazen mutsuz olabilir çünkü bazen yediği besinleri sevmeyebilirler. Atların da insanlar gibi farklı yiyeceklere karşı zaafları vardır. Bunun için koca yürekli arkadaşlarımız bazen menülerinde havuç, karpuz vb. farklı yiyecekler görmek isteyebilir.

Onlar Şefkat Göster

Bugün Atınızın Mutluluğu İçin Ne Yaptınız? 8
Alexas_Fotos / Pixabay

Son olarak, atlar beraber yaşamaktan hoşlanan sosyal varlıklardır ve atınız tavlada tek başına ise kendini biraz yalnız hissedebilir. Atınızla zaman geçirin. Düzenli olarak atı tımar etmek bunun için en güzel an olabilir. Atınızla konuşabilir, beraber müzik dinleyebilir, ona sevginizi gösterebilirsiniz. Bir çok insan, atların, köpekler kadar iyi bir arkadaş olduğunu söyler ve biz atların da böyle hissettiğinizden eminiz. Onlara biraz sevgi gösterin.

at sağlığı için öneriler

Konunun özetini çalışmalarınızda kullanabilmeniz için görsel haline de getirdik. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

  Atlara Nasıl Kilo Aldırılır?
  Atlarda Yaşanan Göz Rahatsızlıkları Nelerdir?

İlgilinizi Çekebilir