Binicilik Okulu - Türkiye'nin At ve Binicilik Platformu

7 Adımda At Kafası Çizimi

At Kafası Nasıl Çizilir?

Oldukça kolay bir şekilde at kafası çizmeyi öğreneceğimiz eğitimimize hoş geldiniz. Çocuklar için hazırladığımız bu rehberde at kafası çizmeyi basitleştirdik ve adım adım anlattık.

  1. Adımat kafası nasıl çizilir adım adımİlk olarak, büyük bir daire çizin ve atın kafasını belirginleştirmede kullanacağımız ikinci daha küçük daireyi altına ve hafif sola doğru çizin. Büyük daireden atın boynunun üst kısmına doğru olacak gibi yay şeklinde bir çizgi çizin.

  1. Adım

at kafası çizimi

Daireleri adeta bir referans noktası olarak kullanarak, büyük daireden başlayan ve daha küçük daireye doğru giden eğimli bir çizgi çizin. O noktadan, büyük dairenin altında birleşecek bir eğri çizin.

Bu çizginin sonuna ise bir yarım daire çizin ve biraz daha küçük bir eğri ile çizgiyi ayırın. Atın ağzını çizmek için yukarıdaki taslak resmi örnek olarak kullanabilirsiniz.

  1. Adım

at çizimi

Daha sonra ise o büyük dairenin tepesine kulaklar olacak şekilde yaprak benzeri şekiller çizin. Akabinde, kulaklardan aşağıya inecek ve hafifçe yay şeklinde olacak bir çizgi çizin. Şimdi ise ağız kısmının altından aşağı doğru eğimle inecek bir çizgi çekin ve boyun kısmını çizmeyi tamamlayın.

  1. Adım

at nasıl çizilir

Yukarıdaki resimde kırmızı ile belirtilen çizgileri silin.

  1. Adım

at çizimi karakalem

Şimdi atın yüzünü gözler ve burun delikleri gibi detaylar ile tamamlayın. Yukarıdaki resme bakarak yapabilirsiniz.

  1. Adım

kolay at kafası çizimi

Atın yelesinin dış hatlarını kulaklardan boynuna olacak şekilde ve aynı zamanda kulaklar ve alın arasındaki perçemi belirtecek şekilde çizin. Atın yelesini istediğiniz gibi çizebilirsiniz, ister dalgalı ister örgülü olabilir. Yukarıdaki resme bakarak yapabilirsiniz.

  1. Adım

basit at kafası çizimi

Son olarak, yukarıda gösterilen kırmızı çizgileri silin ve işte bitti! Şimdi, istediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

Tebrikler!

at kafası nasıl çizilir

İşte bitmiş örneğin bir nasıl görüneceğini paylaşıyoruz. Umarız ki at kafasının nasıl çizildiğini anlatan rehberimizi faydalı bulmuşsunuzdur! Ayrıca, tam bir atın nasıl çizildiğini anlatan diğer rehberimize de göz atabilirsiniz.

Çeviri Kaynak: https://horseyhooves.com/how-to-draw-a-horse/

İlgilinizi Çekebilir