Binicilik Okulu - Türkiye'nin At ve Binicilik Platformu

Ankara’da At Binebileceğiniz 8 At Çiftliği

Başkent Ankara’da at binmek isteyenler için çok sayıda at çiftliği seçeneği bulunuyor. Bu çiftlikler Ankara at binme hizmetlerinin yanı sıra yemek, organizasyon, aktivite ve gezinti gibi çok fazla imkânı tesislerine gelen kişiler için sunuyorlar. Ayrıca Ankara at çiftliği hizmeti veren kişiler mekâna gelen müşterilerinin memnuniyetini kazanmak için kaliteli hizmetler veriyorlar. Ankara’da at binmek için çok sayıda çiftlik bulunduğunu göz önünde bulundurarak kişilere kolaylık sağlaması amacıyla Ankara’da at binilebilecek 8 at çiftliğini sizler için araştırdık. Peki, Ankara’da At Binebileceğiniz 8 At Çiftliği nelerdir?

  At Çiftliği Dediğin Böyle Olur: Park House
  İstanbul'un En Güzel 8 At Çiftliği

Yeşil Bahçe At Çiftliği

Sincan Yenikent’te at binebilir, profesyonel binicilik eğitimi ve atlı okçuluk eğitimi alabilirsiniz. Bunların yanında ailenizle veya arkadaş grupları için mangal yapabilirsiniz.
At sahiplerinin atlarını makul ücretlerle pansiyoner olarak bırakabileceği güvenilir bir çiftlik olan Yeşil Bahçe At Çiftliği’nde şehrin kargaşasından kaçıp huzur bulabilirsiniz.

Özbek At Çiftliği

Özbek at çiftliği Ankara’nın Keçiören ilçesinde müşterilerine hizmet veriyor. Çiftlikte harika bir ortamda binicilik dersleri veriyorlar. Binicilik yanı sıra çiftliği gezme amaçlı düzenlenen gezilere de ev sahipliği yapıyorlar. Özellikle okul gezilerinde çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyorlar. Toplamda 500 kişi kapasitesi bulunan alanlarında kır düğünü, toplantılar ve iş yemekleri gibi organizasyonlar için hizmetler veriyorlar. At binme amaçlı çiftliğe gelen kişilere köy kahvaltısı hizmeti de veriyorlar. Ayrıca kişiler isterlerse semaverde çay keyfi ve nargile keyfi yapabiliyorlar. Bunların dışında faytonla göl turu atma imkânı da sağlıyorlar.

Safari At Çiftliği

Safari at çiftliği Güzelhisar köyünde hizmet veriyor. Çiftlik olarak kişilerin at binerek keyifli vakit geçirmelerini sağlıyorlar. Çiftlikte profesyonel anlamda binicilik dersi vermiyorlar. Sadece kişilerin at binerek keyif almalarını sağlıyorlar. Ayrıca at binmek isteyenler için düzenledikleri çeşitli parkurlarla hizmet veriyorlar.

Bu parkurlar gelin kayaları parkuru, şelale parkuru, tarihi Peçenek parkuru ve pınar parkurudur. Tüm bu parkurlar için geçirilen süreye ve verilen hizmete göre farklı ücretler talep ediyorlar. Safari at çiftliğine gelenler gruplar halinde ya da kişisel olarak bu parkurlara katılıp eğlenceli bir at gezisi yaşayabiliyorlar.Ankara'da At Binebileceğiniz 8 At Çiftliği

Düş Yolcusu At Çiftliği

At binmek için düş yolcusu at çiftliğini tercih edenler bu çiftlikte sadece at binmiyorlar. Aynı zamanda tesiste piknik yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra çocukları meyve ve sebze toplayarak doğa ile iç içe harika zaman geçirebiliyorlar. Çiftlikte yer alan salıncaklara binerek eğlenebiliyorlar ve çiftlikte yaşayan diğer hayvanları görebiliyorlar. Kişiler at gezilerinde gün batımını izleyebiliyorlar.

Tuğram At Çiftliği

Tuğram at çiftliği Ankara Gölbaşı’nda hizmet veriyor. Bu çiftliği tercih eden kişiler atlı safari turları, binicilik eğitimleri. Atv safari turları, açık hava mangal yerleri, at pansiyonu ve köy kahvaltısı gibi hizmetlerden yararlanabiliyorlar. Atlarla harika safari turları atabiliyorlar. Ayrıca burada binicilik eğitimlerini hem çocuklar hem de yetişkinler için profesyonel olarak veriyorlar. Kişiler bu eğitimlere çift olarak katılabilecekleri gibi bireysel olarak da katılabiliyorlar. At binme sonrası acıktıklarında mangal yerlerinde gönüllerince piknik yapabiliyorlar.

Kalıpçıoğlu At Çiftliği

At binmek için Kalıpçıoğlu at çiftliğini seçenler binicilik ve atlı okçuluk gibi dersleri eğitmenlerden alabiliyorlar. Ayrıca atlarla harika zaman geçirebiliyorlar.

Bunlar dışında at sahipleri isterlerse atlarını Kalıpçıoğlu pansiyonlarına emanet edebiliyorlar. Son olarak da çiftlikteki atlardan satın almak isteyenler için at satışı yapıyorlar.Ankara'da At Binebileceğiniz 8 At Çiftliği

Kuzgun At Çiftliği

Kuzgun at çiftliği Kızılcahamam’da at severler için hizmet veriyor. at binmek amacıyla çiftliğe gelenler atlara binerek vakit geçirmelerinin yanı sıra semaver keyfi, ızgara keyfi ve doğada yürüyüş keyfi gibi imkanları da değerlendirebiliyorlar. Ayrıca çiftlikteki canlı müzik organizasyonlarına katılma imkânını da elde ediyorlar.

Rüyam At Çiftliği

Rüyam at çiftliği olarak kişiler için at binme hizmeti veriyorlar. Kişiler çiftliğe gelerek istedikleri atlara binebiliyorlar. At binmenin yanı sıra açık büfe kahvaltısı da yapabiliyorlar, düğünlerini ve nişanlarını açık havada yapmak isteyen kişiler içinde organizasyon hizmeti veriyorlar. Çiftlik olarak Sarayköy’de hizmet veriyorlar.

Teorossi At Çiftliği

Kızılcahamam’da hizmet veren çiftlik geniş bir alanda hizmet veriyor. Tesise çocuklu ailelerde girebiliyor ve 13 yaş altı çocuklar için ücret talep edilmiyor. Ayrıca çiftlikte atlarla safari turları düzenleniyor. Çocuklar ve yetişkinler bu turlara katılabiliyorlar. Ayrıca çiftlikte yetişen diğer hayvanları görme imkânını da çiftliğe gelen kişilere sağlıyorlar.

Not: Siz de at çiftliğinizin burada yer almasını istiyorsanız ya da burada yazan bilgilerde değişiklik yapılmasını istiyorsanız mail@yusufsarikaya.net adresinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgilinizi Çekebilir