Binicilik Okulu - Türkiye'nin At ve Binicilik Platformu

İstanbul’un En Güzel 8 At Çiftliği

At çiftlikleri atların yetiştirilip bakımlarının yapıldığı alanlardır. At çiftliklerinde atların bakımı yanı sıra binicilik hizmetleri de veriliyor. İstanbul at çiftliği bakımından oldukça zengin olan iller arasında bulunuyor. Bunun içinde at çiftliği seçimi yapmak oldukça zor oluyor. Ancak bazı çiftlikler sağladıkları imkânları ve kaliteleri ile en fazla tercih edilen İstanbul at binme çiftlikleri arasında yer alıyor. Kişiler tarafından tercih edilen İstanbul’un en güzel 8 at çiftliği şunlardır;

Gürman At Çiftliği

Gürman at çiftliği 25 yılı aşkın süredir hizmet veren güzel bir çiftliktir. Çiftlik olarak verdikleri hizmetlerle 100 kişiden fazla lisans sahibi binici yetiştirmişlerdir. At binme için bu çiftliği seçen kişiler güzel vakit geçirebiliyorlar. at binmeyi bilmeyen kişiler binicilik dersleri alabiliyorlar. Ayrıca buraya gelen kişiler yeşiller içinde gezintiye çıkabiliyorlar. Çocuklar bu mekânda kaliteli vakit geçirebiliyorlar. Çiftlikte bulanan atları ve tayları sevebiliyorlar. Ayrıca açık veya kapalı restoranlarda yemek yiyebiliyorlar. Gürman at çiftliğini merak edenler Büyükçekmece’ye gelerek bu güzel çiftlikte harika vakit geçirebiliyorlar.

  At Çiftliği Dediğin Böyle Olur: Park House

Köyüm At Çiftliği

Köyüm at çiftliği 2003 yılından beri Bayrampaşa’da hizmet veren at çiftliğidir. At binmeyi öğrenmek isteyenler bu çiftliğe gelerek binicilik dersleri alabiliyorlar. Ayrıca çiftlik olarak öğrencilerin hayvanlarla iç içe olması amacıyla okullar tarafından düzenlenen gezilere ve organizasyonlara ev sahipliği yapıyorlar. Kişiler burayı tercih ettiklerinde fayton turu gibi turlarla çiftlik alanını gezebiliyorlar. Ayrıca çiftlik olarak at binicilik dersleri ve organizasyonlar dışında dizi ve filmler için hayvan kiralama hizmeti veriyorlar. Çiftlikte atlar dışında çok sayıda hayvan türü bulunduğu için taze süt satışı da yapıyorlar. Taze ve doğal süt almak isteyenler bu çiftliği tercih edebiliyorlar. Son olarak köyüm at çiftliği olarak doğa ile iç içe harika bir zaman geçirilmesini sağlıyorlar.

International K9 Academy

İnternational K9 Academy sadece basit bir at çiftliği değil aynı zamanda köpeklerin de yetiştirildiği bir çiftliktir. Buraya gelenler atlarla binme ve binicilik dersleri yanı sıra köpek kiralama, köpek eğitimi gibi imkânlardan da yararlanabiliyorlar. Köpekleri olan kişiler için pansiyon hizmeti de veriyorlar. Tüm bunlar dışında çeşitli organizasyonlar için mekânın kiralanmasını da sağlıyorlar. Atlı terapi imkanını da kişilere sağlıyorlar. Ayrıca buraya gelen kişiler restoranlarda eşsiz yemeklerin tadına bakabiliyorlar.istanbul at çiftliği

SIEC S Uluslararası Binicilik Merkezi

Sevil Sabancı tarafından kurulan ve varlığını sürdüren bir tesistir. 2005 yılından bu yana çok sayıda at biniciye ağırlıyorlar. Binicilik derslerini açık ve kapalı parkurlarında veriyorlar. Ayrıca at sahipleri için atlarına eğitim ve bakım imkânı sağlıyorlar. At sahipleri isterlerse at pansiyonlarında atlarının kalmalarını isteyebiliyorlar.

Kenan Bey At Çiftliği

  Binicilik Malzemeleri ve At Donatım Ekipmanları
  Biniciliğe Yeni Başlayanlar İçin At Donatım Malzemeleri

Kenan Bey at çiftliği Samandıra ilçesinde hizmet veriyor. Burada da diğer çiftliklerde olduğu gibi binicilik hizmetleri veriyorlar. Aynı zamanda çocuklar için midilli ile binicilik dersleri veriyorlar. At binme işlemleri yanı sıra at kiralamak isteyenler için atları kiralıyorlar. Çiftlikte çeşitli yarışmalar ve düğün gibi organizasyonlar da düzenliyorlar.

Göçmen Ranch At Çiftliği

Göçmen Ranch isimli çiftlikte 110 adet atla binicilik dersleri ve at binme imkânını kişilere sağlıyorlar. Çeşitli binicilik dallarında dersler veriyorlar. Binicilik yanı sıra bu çiftliğe gelen kişiler flamingo, geyik, deve kuşu, lama ve cüce keçiler gibi birçok hayvanı yakından görme imkânı elde ediyorlar. Burada vakit geçirirken acıkanlar içinde harika lezzetlerin bulunduğu restoranları ile hizmet veriyorlar.istanbul at çiftliği

Alkuzu At Çiftliği

Alkuzu at çiftliği Kemerburgaz’da hizmet veriyor. Kişiler buraya gelerek atlara binebiliyor ve binicilik dersleri alabiliyorlar. Ayrıca çiftlik olarak çocuklar için pony ile binicilik eğitimi veriyorlar. Binicilik alanında kişilere engel atlama, atlı jimnastik ve at terbiyesi gibi alanlarda eğitim veriyorlar. Çocukların yaz tatillerini kaliteli geçirebilmeleri için yaz kampı hizmeti de veriyorlar.

Sarıyer Hasat Çiftliği

Hasat çiftliği İstanbul Sarıyer’de hizmet veriyor. Vakit geçirmek ve at binmek için Hasat çiftliğine gelenler eğlenceli bir gün geçiriyorlar. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı olarak bulunan parkurlarda atlara binme imkânına kavuşuyorlar. Aynı zamanda at binmenin yanı sıra harika bir kahvaltı ve akşam yemeği yiyebiliyorlar. Çiftlikte çocukların vakit geçirebilmesi için oyun parkı da bulunuyor. Kişiler at binmenin yanı sıra isterlerse çiftlikte piknikte yapabiliyorlar. Ayrıca kişiler çiftlikte yaşayan birçok hayvanı görme imkânı elde ediyorlar.

Diğer bir yazımızda İstanbul’da iyi bir eğitim alabileceğiniz 5 binicilik kulübüne yer verdik. Aynı zamanda çocuklar için pony binişleri, kahvaltı ve restoranları ile hafta sonu mükemmel bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

  İstanbul'da At Binebileceğiniz 5 Binicilik Kulübü

İlgilinizi Çekebilir